w

Kreatywne sposoby oszczędzania na podatkach

Kreatywne sposoby oszczędzania na podatkach

W dzisiejszych czasach znalezienie sposobu na oszczędzanie na podatkach jest niezmiernie ważne. Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem firmy lub zwykłym obywatelem, podatki są czymś, co stanowi istotną część Twojego życia. Istnieją jednak sposoby, aby zmniejszyć koszty podatkowe i zapewnić sobie większą ilość pieniędzy na inwestycje lub oszczędności.

1. Wpłaty na ubezpieczenia zdrowotne

Wpłaty na ubezpieczenia zdrowotne są jednym ze sposobów, które pozwalają na zmniejszenie wysokości podatków. Wpłaty na ubezpieczenia zdrowotne na poziomie 7,5% Twojego dochodu brutto, są uprawnione do odliczenia od podatku. W ten sposób wielu ludzi może zmniejszyć swój podatek od dochodu.

2. Korzystanie z ulgi termomodernizacyjnej

Ulga termomodernizacyjna to kolejny sposób na oszczędzanie na podatkach. W ramach tej ulgi, można odliczyć 19% od kosztów remontów na energooszczędne źródła ciepła. To oznacza, że ​​jeśli wydamy na termomodernizację naszego domu 50 000 zł, to koszty odliczenia wyniosą około 9 500 zł.

3. Odprowadzanie podatku od dochodu z innych krajów

Osoby, które pracują za granicą, mogą odprowadzać podatek od dochodu w kraju, w którym pracują lub w Polsce. Dzięki temu mogą zmniejszyć koszty podatkowe i otrzymać dodatkowe środki na inwestycje lub oszczędności.

4. Wykorzystywanie ulg podatkowych dla firm

Firmy mogą wykorzystać wiele ulg podatkowych, które pozwalają na zmniejszenie wysokości podatków. Na przykład ulgi na ochronę środowiska, badania i rozwój oraz specjalne ulgi dla młodzieży.

5. Inwestowanie w fundusze i ubezpieczenia na życie

Inwestowanie w fundusze inwestycyjne i ubezpieczenia na życie są bezpiecznymi i dobrze prosperującymi sposobami oszczędzania na podatkach. W ramach ubezpieczeń na życie, można otrzymać odliczenia podatkowe na poziomie 19% od swoich wpłat, co pozwala na oszczędzanie na podatkach na długi czas.

6. Wykorzystanie ulgi na remont budynków zabytkowych

Osoby, które posiadają zabytkowe budynki mogą wykorzystać ulgę na remont takiego budynku. Ulga wynosi 50% kosztów remontu i jest jednym z najbardziej popularnych sposobów oszczędzania na podatkach.

Podsumowanie

Oszczędzanie na podatkach to jedna z ważniejszych czynności, które muszą wykonywać zarówno przedsiębiorcy, jak i zwykli obywatele. Szukanie kreatywnych sposobów na zmniejszenie kosztów podatkowych jest ważne, ponieważ pozwala na inwestowanie w przyszłość, oszczędzanie na emeryturę lub po prostu na zwiększenie ogólnej ilości pieniędzy, jakimi dysponujemy. Dlatego wykorzystanie wyżej wymienionych kreatywnych sposobów na oszczędzanie na podatkach może okazać się korzystne dla Twojego portfela.


To nie jest porada inwestycyjna. Przeczytaj Notę Prawną

Co myślisz?

Napisane przez admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

oszczędzanie

Jak zaoszczędzić na żywności i nie rezygnować z ulubionych smaków

inwestowanie w wino

Zyskowne inwestowanie w wino – czym się kierować?