w

Social selling – czym jest i jak działa?

W dzisiejszych czasach, wiele konwencjonalnych sposobów sprzedaży nie działa już tak, jak kiedyś. Klienci coraz bardziej opierają swoje decyzje zakupowe na wiedzy i rekomendacjach znajomych. To właśnie dlatego przedsiębiorcy szukają nowych sposobów dotarcia do swojej grupy docelowej. Jednym z nich jest social selling.

Social selling to proces sprzedaży, który opiera się na wykorzystaniu mediów społecznościowych do budowania relacji i pozyskiwania klientów. Dzięki temu przedsiębiorcy mogą osiągnąć większą skuteczność w sprzedaży poprzez wykorzystanie potencjału, który oferują platformy społecznościowe.

Jak działa social selling? W pierwszej kolejności przedsiębiorcy muszą zdefiniować swoją grupę docelową i określić, których platform społecznościowych oni używają. Następnie muszą utworzyć strategię, która opiera się na budowaniu zaangażowania i relacji z klientami. W tym celu przedsiębiorcy powinni regularnie publikować artykuły, wpisy na blogach, zdjęcia czy filmy, które odpowiadają na potrzeby ich klientów.

Dzięki regularnemu kontaktowi, przedsiębiorcy mają możliwość pozyskiwania informacji na temat swoich klientów, które pozwalają im na bardziej skuteczne dopasowanie oferty do potrzeb klientów. Ważne jest również, aby być aktywnym w grupach tematycznych, w których doradcy mają szansę na zdobycie nowych kontaktów i profesjonalnych relacji.

Social selling to nie tylko sprzedaż, ale przede wszystkim budowanie długotrwałych relacji z klientami. Dlatego ważne jest, aby doradcy byli bardzo dobrymi słuchaczami i starali się zrozumieć potrzeby klientów. W ten sposób będą w stanie dostarczać rozwiązania, które odpowiadają na potrzeby klientów.

Podsumowując, social selling to skuteczny sposób na sprzedaż w XXI wieku. To podejście, które opiera się na budowaniu relacji z klientami i pozyskiwaniu ich zaufania poprzez mediów społecznościowych. Działanie na tym polu wymaga jednak czasu i wysiłku, ale wartość long tail, jakie można pozyskać dzięki temu przełamie barierę wejścia.


To nie jest porada inwestycyjna. Przeczytaj Notę Prawną

Co myślisz?

Napisane przez admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

zarządzanie łańcuchem dostaw

Najnowsze trendy w zarządzaniu łańcuchem dostaw: Co warto wiedzieć?

cross-selling

Szukasz sposobu na zwiększenie zysków? Sprawdź cross-selling!