w

Wybór odpowiedniego okresu wykresu w analizie technicznej

Wybór okresu wykresu w analizie technicznej

W analizie technicznej szerokie zastosowanie ma rysowanie wykresów. Pomaga ona w badaniu zmian cen w czasie, co jest niezbędne do podejmowania decyzji związanych z inwestycjami. Istotne jest jednak to, aby podczas analizy technicznej wybierać odpowiedni okres wykresu. Celem tego artykułu jest przedstawienie, jak wybrać okres wykresu w analizie technicznej.

W pierwszej kolejności należy pamiętać o tym, że dobór okresu wykresu zależy od celu badania. Dlatego też, w zależności od badanego przedmiotu oraz celu analizy, należy wybrać odpowiedni okres wykresu. Niekiedy może to być okres długi, obejmujący miesiące lub lata, a innym razem skrócony do tygodni, dni lub godzin.

Najczęściej stosowanym okresem w analizie technicznej jest okres miesięczny lub tygodniowy. Okres miesięczny pozwala na dokładniejszą analizę długoterminową, natomiast okres tygodniowy umożliwia analizę średnioterminową. Warto także pamiętać o tym, że analiza krótkoterminowa, obejmująca okres dniowy lub godzinowy, jest bardziej podatna na błędy i trudniejsza do przeprowadzenia.

Kolejnym ważnym krokiem przy analizie technicznej jest wybór rodzaju wykresu. Do najczęściej stosowanych rodzajów należą wykresy liniowe oraz słupkowe. Wybór rodzaju wykresu zależy od preferencji inwestora oraz celu analizy. Wykres liniowy przedstawia zmiany cen w czasie, natomiast wykres słupkowy podaje informacje o cenie zamknięcia, cenie otwarcia oraz najwyższej i najniższej cenie.

Kolejnym elementem, który warto wziąć pod uwagę przy wyborze okresu wykresu, jest trend. W przypadku analizy technicznej trendy mają bardzo istotne znaczenie. Dobór okresu wykresu zależy od trendu, który analizujemy. Gdy chcemy zbadać długoterminową tendencję, stosujemy okresy dłuższe, jeśli chcemy zbadać trend krótkoterminowy, stosujemy okresy krótsze.

Analiza techniczna to bardzo ważne narzędzie w inwestowaniu. Wybierając odpowiednie okresy wykresów, możemy skutecznie badać zmiany cen w czasie. Dlatego tak ważne jest, aby przeprowadzenie analizy technicznej było przemyślane i dopasowane do konkretnej sytuacji. W przypadku wyboru odpowiedniego okresu wykresu, jest wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę. Wszystko jednak zależy od celu i inwestycji, którą planujemy podjąć.


To nie jest porada inwestycyjna. Przeczytaj Notę Prawną

Co myślisz?

Napisane przez admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

marketing

Marketing w czasach pandemii – jakie są nowe wyzwania?

kredyty na rozwój biznesu

Rozwój biznesu – jakie kredyty warto wykorzystać?